Choroby wątroby: najczęściej kojarzone są z nadużywaniem alkoholu, ale czy aby na pewno to jedyny powód, przez który nasza wątroba niedomaga?

 

Nie! Lista zagrożeń wątroby jest o wiele dłuższa. Począwszy od złej diety, poprzez palenie papierosów, leki jakie przyjmujemy, mało ruchu, aż po choroby przewlekłe i wirusowe. Oczywiście, dbać o ten jakże ważny organ powinni wszyscy, również osoby, które z alkoholem nie mają zbyt wiele wspólnego. Zwłaszcza teraz, po Świętach nasza wątroba może być przeciążona, więc warto wspomóc ją odpowiednimi suplementami.

Problemy z wątrobą ciężko wyczuć, bowiem we wczesnym stadium degeneracyjnym, nie dają one o sobie znać, gdyż narząd ten nie jest unerwiony czuciowo. Ból oznacza, że organ powiększył się tak bardzo, że aż ucisk otaczające go tkanki. Najczęstsze diagnozy to marskość wątroby lub postępujący stan zapalny.

 

Jaką suplementację wybrać, by zawczasu zadbać o swoją wątrobę?

Fosfolipidy sojowe są naturalnym składnikiem błon komórek wątrobowych – hepatocytów. Ułatwiają usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii, poprawiają trawienie tłuszczów i przyspieszają regenerację komórek wątroby.

Uzupełnianie diety w fosfolipidy sojowe jest szczególnie polecane:

– po spożyciu ciężkostrawnych potraw

– po spożyciu alkoholu

– w okresie przyjmowania dużej ilości leków.

ESSEPATIL EXTRA Soft-gel ACTIVLAB PHARMA to preparat zawierający fosfolipidy sojowe.