Wiskosuplementacja, czyli iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego to efektywna i bezpieczna metoda leczenia i zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Dla kogo jest ta metoda i jakich efektów możemy się spodziewać? Wyjaśniamy

Wielu z nas pewnie słyszało o sterydach podawanych dostawowo, ale lekarze powoli wycofują się z tej metody, ponieważ naukowcy udowodnili, że kwas hialuronowy jest o wiele bezpieczniejszy. Kwas hialuronowy jest jedną ze składowych odżywczych skóry oraz mazi stawowej. Występuje naturalnie w stawach, jest substancją lepką i potrafiącą wiązać wodę.

Wiskosuplementację, bo o tym mowa, wykonuje się w osteoartrozie przy istnieniu dolegliwości bólowych i w przypadku wystąpienia zwyrodnienia stawów. Istotnym wskazaniem jest także brak efektów terapeutycznych leczenia farmakologicznego oraz zachowawczego.
Kwas hialuronowy chroni chrząstkę przed nadmiernym obciążeniem oraz tarciem. Pośrednio zapewnia również odpowiednie nawodnienie chrząstki oraz stymuluje struktury stawowe do samoistnej produkcji czynników ochronnych. Działa też przeciwbólowo.

Nowość! Fluicondrial: to kwas hialuronowy do podana dostawowego.

Powoduje natychmiastową ulgę dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, odczuwających ból stawów i po urazach.
Flucondrial od Activlab Pharma jest dostępny w dwóch wariantach: 40mg kwasu hialuronowego w ampułce 2ml i 80mg kwasu hialuronowego w ampułce 4ml.

Efekty stosowania Flucondrial:
-redukcja bólu stawów,
-poprawa ruchomości,
-zahamowanie uszkodzeń chrząstki stawowej,
-odżywienie chrząstki stawowej,
-pobudzenie do produkcji kwasu hialuronowego.

Wstrzyknięcia dostawowe wykonuje się najczęściej z dojścia nadrzepkowego lub przedniego. Iniekcje mogą być wykonane pod kontrolą USG.