Wreszcie uwielbiane przez wszystkich lato! Wyczekujesz z utęsknieniem urlopu? Warto dobrze się do niego przygotować, aby niespodziewanie nie zamienił się w koszmar. Pomoże w tym dobrze skomponowana wakacyjna apteczka. Podpowiadamy, co powinno się w niej znaleźć i dzięki czemu będziecie mogli poczuć się na wakacjach bezpiecznie

Sezon urlopowy w pełni, zbliża się długo wyczekiwany wyjazd. Byłoby szkoda, gdyby w tym czasie jakaś dolegliwość wyłączyła cię z aktywności. Dlatego pakując walizkę, nie zapomnij o dobrze wyposażonej apteczce. Podpowiadamy, co warto mieć ze sobą.

 

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by do apteczki wrzucić te leki, które przyjmujesz stale. Przerywanie leczenia w trakcie urlopu jest zdecydowanie niewskazane – może to grozić poważnymi powikłaniami, szczególnie że dostęp do lekarza czy szpitala w tym czasie zazwyczaj jest dosyć ograniczony.

 

Wśród absolutnych podstaw powinny znaleźć się także: leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – Przydatne w przypadku bólu zęba, migreny czy podwyższonej temperatury, a także plastry, bandaże, środki odkażające – podczas urlopów nietrudno o kontuzje. Wszelkiego rodzaju zadrapania, skręcenia i urazy wymagają szybkiej interwencji. Warto być na nie przygotowanym.

A co jeszcze warto mieć przy sobie? Oto lista dla wymagających, chcących się odpowiednio zabezpieczyć:

  1. Odpowiednie nawodnienie: W związku z coraz częściej pojawiającymi falami upałów, które potrafią trwać nawet dwa tygodnie, istotne, by pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu oraz nieprzebywaniu na słońcu w godzinach południowych i wczesno popołudniowych. W niektórych przypadkach nawet wzmożone spożycie płynów może okazać się niewystarczające – warto wtedy sięgnąć po łatwe w użyciu suplementy, które pomogą organizmowi szybko powrócić do równowagi. Warto postawić na nasze elektrolity. ElectroVit Activlab Pharma ma zastosowanie jako suplementacja diety w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na składniki produktu, w tym sód, potas, chlorek i magnez, które może nastąpić w wyniku np. obfitego pocenia, wymiotów oraz zwiększonego wysiłku fizycznego. Produkt dostępny także w wersji dla niemowląt: Electrovit Baby PURE efektywnie uzupełnia płyny, składniki mineralne oraz poziom glukozy w stanach odwodnienia organizmu. Można stosować go już od 6 miesiąca życia.

 

2. Na dolegliwości układu trawiennego: Problemy żołądkowo-jelitowe to bardzo częsta dolegliwość podróżujących, dlatego do apteczki zapakuj zestaw biegunkowo-trawienny. Niech znajdzie się w nim specyfik hamujący biegunkę. Pamiętaj jednak, aby stosować go krótko, tylko w wyjątkowych sytuacjach. W biegunce kluczowe jest odpowiednie nawadnianie, dlatego weź ze sobą tzw. doustny płyn nawadniający (w saszetkach). Czas trwania biegunki może też skrócić przyjmowanie probiotyku. Warto spakować również preparat z elektrolitami, które tracimy w czasie biegunki. Enterobiotix to preparat osłonowy, zalecany w trakcie trwania terapii antybiotykami oraz po jej zakończeniu. Ze względu na swój skład Enterobiotix może być również stosowany zapobiegawczo w celu zapobiegania biegunkom. Miej go pod ręką zwłaszcza w trakcie wyjazdów zagranicznych!

 

  1. Dolegliwości układu moczowego: W czasie urlopu jesteśmy (a zwłaszcza panie) narażeni na zakażenia układu moczowego. Aby zapobiec infekcji, trzeba koniecznie dbać o higienę, gdy zaś już do infekcji dojdzie, warto przyjmować suplementy, które skutecznie i szybko likwidują objawy. Warto postawić na Nefrolizynę Complex. Nefrolizyna COMPLEX to suplement diety, którego składniki wykazują pozytywny wpływ na pracę układu moczowego. Suplementacja Nefrolizyną COMPLEX jest wskazana przy łagodzeniu: zakażeń i stanów zapalnych dróg moczowych, kamicy dróg moczowych i profilaktycznie w przypadku kamicy nerkowej, piasku nerkowego. Warto mieć go przy sobie w podróży!