Prawdopodobnie każda z nas marzy o błyszczących włosach, pięknej i nieskazitelnej cerze oraz silnych i zdrowych paznokciach. Częściowo odpowiedzialne są za to geny, a częściowo to, gdzie żyjemy, jak się odżywiamy, jakich kosmetyków używamy, jaka jest nasza odporność oraz jaki tryb życia prowadzimy. Jednakże samo dbanie o siebie „od zewnątrz” nie wystarczy – nie osiągniemy pożądanych rezultatów, jeśli brakować nam będzie niezbędnych minerałów i witamin. Owe niedobory, uzupełnić można zażywając tak zwane nutrikosmetyki, czyli kapsułki, tabletki i suplementy diety

 

Co wchodzi w skład nutrikosmetyków?

Suplementy do włosów, skóry i paznokci zawierają przeważnie przeciwutleniacze, w tym witaminy: A, C, E, witaminy z grupy B, a także biotynę, czy koenzym Q10. Cenionym składnikiem jest również kolagen, którego zadaniem jest poprawa jędrności i elastyczności skóry. Świetnie sprawdzą się także: cynk, wyciąg z pokrzywy, kwas pantotenowy, kwas foliowy, krzemionka oraz aminokwasy siarkowe (L-cysteina, L-metionina). Jak wybrać najlepszy produkt? Przede wszystkim warto uważnie czytać etykiety i rozglądać się za suplementami, które mają w sobie jak najwięcej wspomnianych składników.

 

Kiedy sięgnąć po nutrikosmetyki?

Męczy Cię przesuszona, zaczerwieniona i swędząca skóra? Masz problem z wypadającymi, pozbawionymi blasku włosami? A może Twoje paznokcie łamią się przy każdej możliwej okazji? Oznacza to dwie rzeczy: po pierwsze warto zwrócić się do lekarza i wykonać podstawowe badania, a po drugie, rozważyć dodatkową suplementację. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, należy przedyskutować ten temat ze specjalistą.

 

Dlaczego warto korzystać z dodatkowej suplementacji?

Dbanie o siebie jest niezwykle istotne, zwłaszcza teraz, gdy zbliża się okres jesienno-zimowy, a nasze zdrowie narażone jest na szwank. Tylko od nas zależy, jak będziemy traktować nasze ciało i jak się o nie zatroszczymy. Suplementy diety są tutaj niezwykle pomocne i wiele osób już się o tym przekonało!

A Wy lubicie stosować nutrikosmetyki? Czy w Waszym przypadku dodatkowa suplementacja przyniosła oczekiwane rezultaty? Czekamy na Wasze historie w komentarzach!